Ana SayfaMedlineSağlık Bilgileri Basın Odası İnsan Kaynakları İletişim
 Hakkımızda        Hasta Hakları        Eğitim        Kalite        Kariyer                                  
        Haberler        Görseller
Anasayfa / Basın Odası / Haberler
Site içi arama :   
Telefonla Tıbbi Danışmanın Önemini Medline Bir Kez Daha İspatladı!
4.04.2011Telefonla Tıbbi Danışmanın Önemini Medline Bir Kez Daha İspatladı!

2 gün önce gece 03:00 sularında Medline’ı arayan bir hasta yakını Medline doktorunun telefondan yaptığı yönlendirme ile, ambulans gelene kadar hastaya kalp masajı yaparak, kişiyi hayata bağladı.

Gece 03:00 gibi Medline’ı arayan bir hasta yakını, acil ambulans gerektiğini ve hastasının hiç hareket etmediğini ve nefes almadığını söyledi. Alarm Merkezi doktoru vaka adresine hemen bir ambulans yönlendirdikten sonra hasta yakınına ambulans gelene kadar hastaya kalp masajı uygulanmasının son derece hayati önemi olduğunu söyleyerek, telefondan kalp masajı yaptırdı.

Ağızdan nasıl nefes vereceğini ve kalbe nasıl masaj yapılacağını tarif eden ve doğru ritmi tutturması için ambulans ulaşana kadar hastaya telefondan sayan Medline Alarm Merkezi doktoru, böyle bir durumda en önemli noktanın hasta yakınının söylenene dikkatini vererek soğukkanlı bir şekilde vazgeçmeden uygulaması gerektiğini belirtti. Bu vesile ile İlkyardım bilmenin önemine de değinen doktor, bu konunun ihmal edilmemesi gerektiğini ve mutlaka profesyonel bir kurumdan ilkyardım eğitimi alınması gerektiğini vurguladı.

Kısa sürede vakaya ulaşan Medline ekiplerinin profesyonel müdahalesi ile de hayata döndürülen hasta, nakledildiği hastanede yoğun bakımdan normal odaya geçti. Yakın zamanda taburcu edilecek olan hasta yakınları, Medline ekibinin ustaca müdahalesinin yan sıra, özellikle Alarm Merkezi’nden telefondan yaptırılan basit bir ilkyardım uygulaması ile hayat kurtarmadaki başarısına hayran kaldıklarını söylediler.


Geri Dön
Müşteri Hizmetleri
Tüm hakları saklıdır, kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Medline kurumsal web sayfasındaki bilgiler, kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Sitede yer alan bilgiler, tedavi yöntemi olarak kabul edilmemeli, tıbbi bir eyleme temel oluşturmamalıdır.