Ana SayfaMedlineSağlık Bilgileri Basın Odası İnsan Kaynakları İletişim
 Hakkımızda        Hasta Hakları        Eğitim        Kalite        Kariyer                                  
        Haberler        Görseller
Anasayfa / Basın Odası / Haberler
Site içi arama :   
22 Aralık Dünya Paramedikler Günü Kutlu Olsun
23.12.2016Kaza, yangın gibi felaketler sonucunda yaralananlarla, kalp krizi, felç, solunum yetersizliği gibi nedenlerle ani hastalanan insanlara ilk müdahaleyi yapan sağlık çalışanları olan Paramedikler, ambulanslarda, hastanın güvenli ve sağlıklı şekilde hastaneye ulaştırılmasında önemli bir görev üstlenirler. İnsan sağlığı için özveriyle çalışan paramediklerin öneminden bahseden Medline Sorumlu Müdürü Dr. Koray Akay, 22 Aralık nedeniyle tüm paramediklere teşekkür etti.

 

Hastalanan ya da kaza geçiren kişiye yapılacak ilk müdahale çoğu zaman kişinin hayatta kalmasına yardımcı olur. Bu önemli görevi üstlenen paramedikler de bireylerin kazaya uğraması ya da hastalanması halinde tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle ilkyardım hizmetleri uygulayan; hasta, yaralı ya da kazazedenin sağlık merkezine ulaştırılmasını sağlayan sağlık mensuplarıdır. Ambulanslarda yaralının ya da hastanın güvenliğinden ve sağlık durumundan sorumlu olan paramedikler, hızlı ve dikkati çalışarak hastayı mümkün olduğu kadar hayati tehlike sınırının uzağında tutmaya çalışırlar. Hastane öncesi acil bakımın önemli bir parçasını oluşturan, genellikle kritik durumdaki hastaya ve kazazedeye ilk anda müdahale eden profesyonel sağlık teknikerleri olan Paramedikler, acil sağlığın gizli kahramanlarıdır aslında...

 

Paramediklerin sağlık teşkilatının önemli ögelerinden biri olduğunu ifade eden Medline Sorumlu Müdürü Dr. Koray Akay, mesleki sorumlulukları açısından riskli ve ağır bir yükün altında görev yapmalarını da dikkat çekti . Gece gündüz demeden 7 gün 24 saat bazen de mesai gözetmeksizin çalışırlar. Tüm bunlar aslında paramediklerin hangi mesleki zorluklar ve şartlar içinde görev yaptıklarının da birer göstergesidir. Medline olarak biz şu an yaklaşık 20 paramedik personelimize istihdam sağlamış durumdayız. Sektörün öncü firması olarak, çalışanlarımızla yürüttüğümüz iş modelimizin sektörde örnek olmasını hedefliyor ve genişleyen iş alanlarımıza bağlı olarak mevcut paramedik sayımızı da arttırmayı hedefliyoruz."

 

Zor şartlarda 7/24 acil sağlık hizmeti sunmaya çalışan, fiziksel ve psikolojik olarak yoğun çaba harcayan paramediklerin ve ambulanslarda görev yapan sağlık personelinin Dünya Paramedikler Gününü kutlarız.

 

Bu özel gün nedeniyle 24 TV’nin yapmış olduğu özel habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

http://share.interpress.com/download/video/dunyaparamediklergunu22122016kanal24.mp4

Geri Dön
Müşteri Hizmetleri
Tüm hakları saklıdır, kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Medline kurumsal web sayfasındaki bilgiler, kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Sitede yer alan bilgiler, tedavi yöntemi olarak kabul edilmemeli, tıbbi bir eyleme temel oluşturmamalıdır.