Ana SayfaMedlineSağlık Bilgileri Basın Odası İnsan Kaynakları İletişim
 Hakkımızda        Hasta Hakları        Eğitim        Kalite        Kariyer                                  
        Haberler        Görseller
Anasayfa / Kurumsal Hizmetler / KOBİ`lere Özel
Site içi arama :   
KOBİLERE ÖZELKOBİLERE ÖZEL
KOBİ hizmet paketi ile tüm çalışanlarınızı 365 gün 24 saat Medline Acil Sağlık güvencesi altına alırken, Sağlık Tarama Aracımız ile çalışanlarınıza mevzuat* gereği dönemsel olarak yaptırmakla yükümlü olduğunuz sağlık kontrollerini işyeri ortamında yapıyoruz. Hem de işgücü ve zaman kaybına neden olmadan !

KOBİ Sağlık Paketi İçeriği ;
Acil Sağlık HizmetiAcil Sağlık Hizmeti
Hizmetimizin kapsamı üyelerimizin acil bir durumda Medline Acil Sağlığa ilk ulaştığı andan itibaren, bulunduğu yere iletilen acil doktor ve tam yoğun bakım donanımlı ambulans ile tedavisi tamamlanıncaya veya en uygun hastaneye nakli ve doktor ile buluşmasını takiben hastanedeki yatağına teslim edilinceye kadar sürer ve kişinin yakınlarının haberdar edilmesi ile sonuçlanır.

Medline Acil Sağlık ambulansları, uluslararası standartlardaki donanımıyla doktor, anestezi teknisyeni ve ilkyardım eğitimi almış sürücüden oluşan bir ekiple hizmet vermektedir.

Hastaya ulaşım esnasında tedavi kurumu (hastane vb.), ambulans, hasta yakını ve/veya doktoru arasında iletişim sağlanır. Hastanın durumu belli donanıma sahip bir hastanede çözülmesi gereken özel bir durumsa, Medline Acil Sağlık ekibi hasta ve hasta yakınına bu konudaki alternatifleri sunar ve hastanın hastanedeki yerinin önceden hazırlanmasını sağlayarak, acil durumu bir hizmet bütünlüğü içinde yönetir.
 
Telefon ile Tıbbi Danışmanlık HizmetiTelefon ile Tıbbi Danışmanlık Hizmeti
Bu hizmet kapsamında, günün her saatinde acil olan veya olmayan sağlık sorunlarında 444 12 12 numaralı Acil Sağlık Hattı aranarak sağlık ile ilgili sorular doktorlarımıza yöneltilebilir. Bu hizmette doktor tarafından tanı konulmaz, ilaç tavsiye edilmez ve reçete yazılmaz. Kişi sorunu hakkında bilgilendirilir ve yönlendirilir. Örneğin, kronik sırt ağrıları olduğunu doktorumuza ileten bir hastaya, doktorumuzun sorduğu sorulara (merdiven çıkarken nefes darlığı çekiyor musunuz, sol kolunuzda uyuşma var mı vb...) verdiği yanıtlar doğrultusunda kalp krizi riski taşıdığı ve en yakın zamanda bir kardiyologa görünmesi gerektiği tavsiye edilebilinir.
 
İşyeri Tarama Tetkikleriİşyeri Tarama Tetkikleri
İşyeri tarama tetkikleri kapsamında çalışanlara akciğer grafisi, TiT (tam idrar tahlili), Hemogram (kan sayımı), HBs Ag, Anti HBs tetkikleri yanında istenilen diğer tetkiklerde yapılabilmektedir.

Gıda firmalarına özel akciğer grafisi, boğaz kültürü, burun kültürü, gaita kültürü, Gaitanın mikroskobik incelenmesi, HBs Ag, Anti HBs tetkikleri yapılmaktadır.
 
Sağlık Kuruluşlarında FırsatlarSağlık Kuruluşlarında Fırsatlar
“Sağlık Kuruluşlarında Fırsatlar” üyelerine tüm Türkiye’de, aralarında en bilinen ve kaliteli sağlık kurumlarının yer aldığı 2000 ‘i aşkın; Hastane, Poliklinik, Tanı Merkezi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Optik, Eczane, Güzellik Merkezin‘den farklı indirim oranları ile hizmet alma fırsatı sunulmaktadır. Ayrıca doktor muayenesi, ilaç, tetkikler, görüntüleme hizmetleri, MR, operasyonlar, hastanede yatış hizmetleri gibi her türlü sağlık hizmetinde indirim avantajından faydalanılmaktadır.
 
* Çalışma Bakanlığı’nın 4857 sayılı İş Kanunu gereği bir işletmedeki tüm çalışanların belli aralıklarla sağlık kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Kurumlar, 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu 126.madde gereğince çalışanlarına iş ortamındaki risklere uygun gerekli bazı testleri yaptırmak zorundadır.
 
Müşteri Hizmetleri
Tüm hakları saklıdır, kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Medline kurumsal web sayfasındaki bilgiler, kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Sitede yer alan bilgiler, tedavi yöntemi olarak kabul edilmemeli, tıbbi bir eyleme temel oluşturmamalıdır.