Ana SayfaMedlineSağlık Bilgileri Basın Odası İnsan Kaynakları İletişim
 Hakkımızda        Hasta Hakları        Eğitim        Kalite        Kariyer                                  
        Haberler        Görseller
Anasayfa / Sağlık Köşesi / Medline Bilgilendiriyor
Site içi arama :   
Telefonla Tıbbi Danışmanın önemini Medline bir kez daha ispatladı!
28.02.2011

 2 gün önce gece 03:00 sularında Medline’ı arayan Fadime Altınkaya Medline doktorunun telefondan yaptığı yönlendirme ile, ambulans gelene kadar hastaya kalp masajı yaparak, annesini hayata bağladı. 

Gece 03:00 gibi Medline’ı arayan Fadime Altınkaya, acil ambulans gerektiğini ve annesinin hiç hareket etmediğini ve nefes almadığını söyledi. Alarm Merkezi doktoru vaka adresine hemen bir ambulans yönlendirdikten sonra Fadime hanıma ambulans gelene kadar annesine kalp masajı uygulanmasının son derece hayati önemi olduğunu söyleyerek, telefondan kalp masajı yaptırdı.

Ağızdan nasıl nefes vereceğini ve kalbe nasıl masaj yapılacağını tarif eden ve doğru ritmi tutturması için ambulans ulaşana kadar Fadime hanıma telefondan komut veren Medline Alarm Merkezi doktoru, böyle bir durumda en önemli noktanın hasta yakınının söylenene dikkatini vererek soğukkanlı bir şekilde vazgeçmeden uygulaması gerektiğini belirtti. Bu vesileyle, ilkyardım bilmenin önemine de değinen doktor, bu konunun ihmal edilmemesi gerektiğini ve mutlaka profesyonel bir kurumdan ilkyardım eğitimi alınması gerektiğini vurguladı.

Kısa sürede vakaya ulaşan Medline ekiplerinin profesyonel müdahalesi ile de hayata döndürülen hasta, nakledildiği hastanede 2 gün sonra yoğun bakımdan normal odaya geçti. Yakın zamanda taburcu edilecek olan hastanın yakınları, Medline ekibinin usta müdahalesinin yan sıra, özellikle Alarm Merkezi’nden telefondan yaptırılan basit bir ilkyardım uygulaması ile hayat kurtarmadaki başarısına hayran kaldıklarını söylediler.

 
Geri Dön
Müşteri Hizmetleri
Tüm hakları saklıdır, kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Medline kurumsal web sayfasındaki bilgiler, kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Sitede yer alan bilgiler, tedavi yöntemi olarak kabul edilmemeli, tıbbi bir eyleme temel oluşturmamalıdır.